Civil forum

Közel hatszázötvenen versenyeztek a Keszthely Triathlonon

Készült: 2019. június 17.

Több versenyszámban is rajthoz állhattak a sportolók a Keszthely Triathlon hétvégi rendezvényén. A leghosszabb távú és legtöbb résztvevőt megmozgató esemény a középtávú országos bajnokság volt.

Szombaton reggel nyolc órakor a Városi strandról rajtolt a triatlon: rengeteg szurkoló buzdította a versenyzőket. A vízből kijőve kerékpárra pattantak, majd következett a félmaraton. A Keszthely Triathlon középtávú országos bajnokságon 1,9 kilométer úszás, 90 kilométer kerékpározás és 21 kilométer futás várt a versenyzőkre, minderre délután fél négyig tartott a limitidő.

– Kedvező időjárás mellett a reggeli úszáskor a hullámzásnak annyira nem örültek a sportolók, de megbirkóztak vele – értékelte az eseményeket Viczián Gábor, a Keszthely Triathlon főszervezője. – A versenyzőknek a 760-as és a 76-os úton lévő emelkedők okoztak egy kis kihívást, viszont ezek az út minősége miatt nem okoztak nehézséget. A legnehezebb szakasz Hévíz és Zalacsány közt volt. De erősek voltak a versenyzők.

E versenyre 646-an neveztek, 555 férfi és 91 nő, közülük 508 versenyző (440 férfi és 68 nő) érkezett célba. Első Petsuk Zoltán, az UTE-Merida sportolója lett, aki 4:13:14 órás idővel győzedelmeskedett, második Badar Gergő (Tiszakécske VSE, 4:15:55), harmadik Berekméri Levente (FTC, 4:26:32). A nők közül Zelinka Gabriella (UTE) nyert 4:35:49-es idővel, második az osztrák Lisa Marie Hütthaler (4:42:39) harmadik Halasz Eberhardt Anna (Vuk SE, Budapest, 4:56:08).

A verseny a triatlonisták célba érkezése után is folytatódott, több más futammal. 17.30-tól 19.30-ig a sprinttávot (750 méter úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás) teljesítők versenyeztek, erre a futamra 250 triatlonista nevezett.

A sprinttáv eredménye, férfiak: 1. Péter Benedek (Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit Kft., 1:05:43 óra) 2. Kőszegi Márk DSC-SI, 1:07:13) 3. Gábé Tamás (SCTT, 1:08:56). Nők: 1. Pozsonyi Ágnes (Esztergomi TK, 1:13:15) , 2. Wenner Eszter (1:16:44, Castor SE), 3. Bocskai Virág (1:17:44).

A Sunset Run futamot, azaz az esti futást több mint ezren teljesítették naplementéből a sötétségbe, 7 vagy 14 kilométeres távon. A dobogósok mindegyike a fővárosból érkezett. Eredmények. 7 km, férfiak: 1. Rinkó Tamás 29:33 perc, 2. Erik Horváth 29:37, 3. Zvekán Kristóf 30:53. Nők: 1. Franta Szonja 29:44, 2. Koch Anna Flóra 32:59, 3. Sohár Anna 33:55. 14 km, férfiak: 1. Bíró Erik 53:40), 2. Franta Zoltán 56:21), 3. Tóth György 58:54. Nők: 1. Szekretár Virág 1:05:37 óra, 2. Sohár Judit 1:06:02, 3. Németh Kinga 01:09:21.

Forrás: Keszey Ágnes, Zalai Hírlap