Civil forum

Az értéktőzsde elnöke tartott előadást Keszthelyen a közgázosoknak

Készült: 2019. március 11.

Hogyan működik a tőzsde és mi a szerepe? Hogyan juthat tőkéhez egy fiatal, kezdő vállalkozó? Többek között e kérdésekre is választ kaphattak a keszthelyi Közgazdasági Szakgimnázium diákjai a Budapesti Értéktőzsde elnök-vezérigazgatójától, Végh Richárdtól.

 

A Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Keszthelyi Közgazdasági Szakközépiskola idén is csatlakozott a Pénzügyi és vállalkozói témahét országos rendezvényéhez, melynek célja a pénzügyi és vállalkozói kultúra fejlesztése.

A tegnapi zárórendezvényen a Budapesti Értéktőzsde elnök-vezérigazgatója tartott előadást.

– A tőzsde a gazdaság lényeges szereplője, hiszen központja a kereskedésnek, kapcsolatban van kereskedőkkel, alapkezelőkkel, bankokkal, brókercégekkel és gazdaságpolitikai szerepe is van – összegezte lapunknak.

Az előadásban elhangzott, hogy a BÉT célja, hogy minél több magyar vállalat jusson a tőzsdére, így azok még több tőkét tudjanak bevonni, s a pénzügyi források révén élénküljön az innováció és a versenyképesség. Minimum egy-, de ideálisabb esetben hárommilliárd feletti értékű és árbevételű cégek tudnak megjelenni a tőzsdén. Ám ezek még kicsinek számítanak, hiszen minél nagyobb egy társaság, annál több befektetőt vonz. A fiatalok azt is megtudhatták, hogy a BÉT-en átlagosan naponta 11,4 mil­liárd forint értékben cserélnek gazdát a részvények.

A BÉT fontos feladatának tekinti, hogy a lakossághoz és diákokhoz közelebb vigyék a pénzügyi ismereteket, ezért több programot is megvalósítanak a szakemberek. Tőzsdejátékot indítottak, tőzsdelátogatásokat szerveznek diákoknak, s országszerte hasonló előadásokon segítik a financiális ismeretek szélesítését és elmélyítését.

Az elnök azt tapasztalja, hogy a fiatalok ­érdeklődőek és van igényük arra, hogy az iskolában megszerzett tudást kiegészítve is bepillantást nyerjenek a pénzvilágba, találkozzanak gyakorlati szakemberekkel. Az előadó a befektetések, megtakarítások fontosságáról is szólt, hiszen ez volt a Pénz7 egyik kiemelt témája.

– A fiatalok a jövő befektetői és vállalkozói, ehhez is szükségesek pénzügyi ismeretek. Arra pedig mindenkinek szüksége van, hogy hosszú távon takarékoskodjon, s a megtakarításokat be is fektesse – hangsúlyozta Végh Ric­hárd. Az elnök-vezérigazgató egyébként azt is elárulta, hogy szoros szálak fűzik Keszthelyhez, hiszen itt végezte általános és középiskolai tanulmányait.

 

Forrás: Keszey Ágnes, Zalai Hírlap

Nemzeti Együttműködési Alap
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
A Szakkör


CIVIL FÓRUM

Email: info@civilforum.hu



Created by Moksaphoto ©2024